Sporttester s GPS

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Hmotnost
52 g
98 g
54 g
37.3 g
40 g
45 g
49 g
Určení
Unisex 
unisex 
Unisex 
Unisex 
Unisex 
unisex 
Sport 
Měření tepové frekvence
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
GPS
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Bluetooth
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Stopky
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Barometr
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
Hloubkoměr
ne 
ne 
50 
ne 
ne 
ne 
ne 
Kompas
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
Výškoměr
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ano 
ano 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 25 hlasy, průměrně 4.1 z 5

Funkce GPS jsou dnes užitečné nejenom při navigaci v autě, ale také například pro pohledné sportování. Nejde ale o to, abyste věděli kudy ven z lesa, když se někde zaběhnete, ale o to, jak rychle, vysoko a daleko běžíte. Dříve jste si pro podobné informace museli pořizovat nepohodlná čidla, dnes už sportovní hodinky tuto funkci ale mají vylepšenou. Vykašlete se na umisťování footpodu na botu, abyste věděli, jak daleko běžíte, protože se sporttesterem s GPS funkcí to budete vědět hned a přesně. Takové pulsmetry totiž nejedou na vlastní triko, ale spolupracují s družicemi a satelity, které jim řeknou, kudy přesně jste běželi, jak rychle, jak dlouho a také jak náročná vaše trasa byla.

Všechna tato data si pak můžete snadno vytáhnout například pomocí USB kabelu do počítače a porovnat nebo propočítat si další věci, které vás zajímají. Sporttestery s GPS jsou dobrou investicí pro každého sportovce, které chce mít všechny informace o svém tréninku hezky pohromadě a na jednou místě.

Výhody a nevýhody sporttesteru s GPS

Největší předností sportovních hodinek s technologií GPS je to, že je lze používat naprosto kdykoliv a na jakýkoliv sport. Zatímco u footpodu jste byli omezeni jenom na běh, sporttester s GPS můžete používat během běhu, chůze, bruslení na in-line bruslích, lyžování a dalších pohybových aktivitách. Skvělé je také to, že nemusíte myslet na čidlo, abyste ho neztratili, nezapomněli si ho připnout nebo potom sundat.

Na pulsmetru s GPS budete mít všechno přehledně napsané. Některé modely lze využít také jako naváděcí klasickou GPS, která vám řekne kudy pokračovat nebo jak se vrátit. Jedinou nevýhodou hodinek na sportování s GPS je to, že je lze používat jenom v terénu, kde jsou v dosahu satelitů a družic. To znamená, že v místnosti je musíte doplnit dalšími čidly, která dané informace budou přenášet do vašich sportovních hodinek.