Pro někoho sportování může znamenat krásnou procházku po parku nebo pozvolné tempo výšlapu na horu, někdo ovšem sport vidí i jako prostředek na zhubnutí nebo vylepšení své kondice. Pokud chcete spojit příjemné s užitečným a kromě krásného výhledu také zjistit, kolik kalorií jste během své chůze shodily, bude se vám hodit měřič tepu, který vám danou informaci dá jako na dlani. Měřič tepu si můžete koupit jako samostatný přístroj nebo jako kombinovaný a efektivní sporttester, který vám kromě frekvence tepu řekne i něco o vašem spáleném tuku popřípadě třeba to, kolik kilometrů jste ušli nebo jakou rychlostí.
Podle frekvence svého tepotu srdce se snadno dozvíte, jestli ještě spalujete tuky nebo jestli už jedete na kondici, což je důležité především v případě, že sportujete z jednoho nebo druhého důvodu. Měřič tepu dnes pořídíte téměř v každém sportovním obchodě nebo přes internet a to za poměrně dostupnou cenu.
Hrudní pás či nikoliv?
Základní věc, kterou byste si měli rozmyslet v případě, že si chcete pořídit měřič tepu je, jak chcete svůj tep kontrolovat. Jsou v podstatě dvě možnosti, jak můžete dosáhnout svého výsledku a to buď s hrudním pásem, nebo bez něho. Měření tepu s hrudním pásem je velmi pohodlné a praktické, protože k přenášení informací dochází během celé doby vašeho sportování, takže vám jenom stačí podívat se na displej a hned budete vědět, jak na tom jste. Hrudní pásy drží na místě a vejde se do nich opravdu jakýkoliv hrudník. Nic vám nikde nebude překážet.
Druhou možností jsou například sporttestery, které mají dotykový plíšek, na kterém musíte přibližně 5 až 10 sekund podržet prst, abyste se svou tepovou frekvenci dozvěděli. To znamená, že to není příliš praktické pro výrazně dynamické sporty. Dále existují čidla, která měří podle toho, jak vám pumpuje krev, takové měření ale není příliš přesné.